DOCKTEATER, "Børnenes Eventyr Teater", Danmark. 1900-talets första hälft.

Scen med stomme i papp och kartong. Olika scendekorer och figurer medföljer. Längd 33, djup 28, höjd 23.

Slitage. Gulnad. Veck. Ej genomgånget. Skador och slitage på kartongen.

Utropspris
1 500 SEK