Allmoge
424415

BYRÅ, allmoge, 1800-tal.

BYRÅ, allmoge, 1800-tal.

Bemålad, med marmorerad träskiva. 4 lådor i front. Längd 118, bredd 50, höjd 96 cm.

En list saknas. Skador på nedersta låda vid nyckelhål, beslag samt ett lås saknas. Kraftig slitage och märken.

Utropspris
3 000 SEK