ALFRED MONTAGUE, olja på duk, signerad och daterad 1878.
Fartyg på stormigt hav. 36 x 61.
Intryckskada. Ej examinerad ur ram. Krackeleringar. Gulnad. Lagning. Oxiderad fernissa.