SERVISDELAR, 82 st, flintgods, Rörstrand, omkring 1900.

24 djupa tallrikar, 12 assietter, 39 mattallrikar, fiskfat, 4 uppläggningsfat, lockterrin samt lockterrin med underfat.

Bruksslitage, krackelyrer, nagg. En terrin med spricka. Några delar med missfärgningar.

Utropspris
2 000 SEK