PARTI FLINTGODS + TENN, 4+1 delar. Bland annat "Lustreware" Wedgwood. Bär datering -74. England.

Stop i tenn, Floral dekor. 1836. Höjd 20.
Kanna i målad dekor. Text. Höjd 23, diameter 25,
Två mindre kannor, höjd 11,5, diameter 11.
Bålskål, "Ship Sally", Diameter 31, höjd 11,5.

Bruksslitage. Märken och repor. Lagningar. Sprickor. Eftermörknade retuscher. Tillverkningsdefekt. Nagg

Proveniens

Esbjörn Kronbergs samling.

Utropspris
1 800 SEK