SIDENTRYCK, "Celox Primaria Admiralitatis Hamburg". 1700-talets andra hälft.

David Johannes Martini von Drazowa. Hamnmotiv från Hamburg. 53x58

Ej examinerad ur ram. Missfärgad. Fläckar. Hål. Ställvis kraftigt slitage.

Proveniens

Esbjörn Kronbergs samling.

Utropspris
5 000 SEK