UPPSATSSKÅL och LJUSSTAKAR, ett par, porslin, Dresden, 1900-talets början.

Polykromt bemålad. Höjd 35 cm, ljusstakarna höjd 17 cm.

Smärre slitage. Smånagg. Skadad bladspets på ena ljusstaken.

Utropspris
3 000 SEK