BÖCKER, 6 vol, Tusen och en natt, 1928.

Halvfranska band. Från arabiskan av Professor J Östrup till svenskan av Fil Dr Torsten Wennström, illustrerad av Gudmund Hentze. Baltiska Förlaget AB. Malmö, 1928.

Slitage. Hanteringsskador. Ej genomgånget.

Utropspris
1 500 SEK