MATGRUPP, 5 delar, Terje Hope, Möre Lenestolfabrikk. Formgiven 1986.

Fyra stolar i ljus träfaner med formsvängda svärtade sidostycken. Avtagbar klädsel i svart skinnimitation. Bord, längd 120, bredd 81, höjd 74 cm.

Slitage och mörken, ställvis kraftigt.

Utropspris
4 000 SEK