GOLFKLUBBOR, 8 st, i bag, 1900-talets första hälft.

Klubbor, bl.a. Spalding och Leyland, i olika modeller. Golfbag, skinn, längd 126 cm.

Slitage. Nötmärken.

Proveniens

Enligt uppgift Betty von Neustadt (1884-1979), (svärmor till den danske upptäcktsresanden Peter Freuchen) Skodsborg, villa Solbacken, Danmark.

Utropspris
5 000 SEK