SEKRETÄR, rokoko, Mathias Engström (mästare i Stockholm 1758-1797).

Fanerad. Beslag av delvis förgylld mässing. Tre lådvarv. Signerad i inre lådbotten "M.ENGSTRÖM". Bredd: 103 cm, Djup: 46 cm, Höjd: 100 cm. Nyckel finns.

Slitage, fanérresningar samt skador, sprickor, lösa nyckelskylltar, renoverad.

Utropspris
15 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

751. Gösta Adrian-Nilsson, "Cykling".
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
Fair warning
62 000

ditt bud
Aktuellt bud:
62 000 SEK