SKÅL samt FAT, porslin, Kina, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rose-paletten av bland annat blomster. Skålens diameter 22,5, höjd 10cm. Skålfat diameter 24cm.

Slitage. Sprickor. Skålfat emd stor kantnagg. Fotringsnagg. Tillverkningsdefekter.

Utropspris
1 800 SEK