GALLERIMATTA, old Täbris sannolikt. Ca 479 x 95 cm.

Benvit botten med fem polykroma medaljonger, växter, blad och pseudokufisk skrift. Gul huvudbård med palmetter, blommor, skrift och kammönster. En kortsida med inskription.

Något ställvis lite hårdare slitage, smutsig, smärre fläckar och lagningar. Sidorna med smärre trampveck och skador.

Utropspris
4 000 SEK