SUPKOPPAR, 2 st, Sverige 1788 resp. 1802. Tot. vikt 43 g.

En förgylld invändigt. Diameter 6 cm.

Åldersrelaterat slitage. En med tennlagning och litet hål i bottnen.

Utropspris
200 EUR