RELIEF / SKULPTUR, sten, troligen forntida från medelhavsområdet.

Föreställandes människa till häst. Längd ca 22, djup ca 5, höjd ca 30 cm.

Åldersbetingat slitage, stötskador, mindre hål etc.

Utropspris
3 000 SEK