SOFFGRUPP, 4 delar, Afra and Tobia Scarpa Bastiano, Gavina, 1960-tal.

Soffor, 2 resp 3-sits samt ett par fåtöljer. Sofforna med mörkbrun, lackad trästomme, fåtöljerna med gråbrun lack. Lösa plymåer klädda i vitt, vävt tyg. Soffornas längd 151 resp 212 cm.

Slitage. Senare klädsel med fläckar. En fåtölj med lackbortfall på ena bakstycket.

Utropspris
5 000 SEK