SILVERSKÅL, sterling silver. Tyskland 1900-talets början. Vikt 583 g.

Importerad till England av Berthold Muller, storimportör av tyskt silver år 1904. Diameter 19,5 cm, höjd 13 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
400 EUR