SKRIVBORD, sent 1800-tal.

SKRIVBORD, sent 1800-tal.

Målat. 3 lådor. Beslag av mässing. Längd 110. Bredd 58. Höjd 77 cm. Nyckel finns.

Senare målning. Färgbortfall. Repor och märken. Nyckel finns.

Utropspris
2 000 SEK