MÖBLEMANG, 8 delar, Louis XVI-stil, Frankrike 1900-talets början.

Soffa, två fåtöljer, bord och fyra stolar.
Delvis förgyllda detaljer, skurna blommor samt blad och spiralbandsdekor. Fast, stoppad sits.
Soffa, längd 146 cm, djup ca 85 cm, höjd 87 cm.
Fåtöljer, bredd 85 cm.
Bord, oval form med marmorskiva, kopplade ben. Bredd 100 cm, djup 69 cm, höjd 80 cm.

Slitage, torrsprickor, smärre fläckar på klädseln.

Utropspris
1 000 EUR