Olika modeller och typer. Tårtspade, kaktång, 12 matskedar, 4 teskedar, 2 efterrättsskedar, 3 gafflar, 11 små skedar, kniv, sked samt gaffel med uppböjda skaft, sparbössa/stop. Längd ca 8-26cm. Medföljande tespindel samt nycklar i nysilver.
Bruksslitage. Bucklor. Repor. minnes/monogramgravyr. Skador. Kniv med blad i stål.