KARAFF MED PROPP, stengods. Alfred Johansson, verksam 1889-1939 vid Höganäs.

Rundad kropp, smal hals. Höjd 27cm.

Bruksslitage. Troligen senare propp. Propp med nagg. Obetydliga fotringsnagg.

Utropspris
1 500 SEK