Skål med hamrad yta höjd 5,5, skål på fot höjd 5,5, skrivställ, troligen empire, oidentifierade stämplar, tre behållare på fat med tassfötter, längd 20cm.
Bruksslitage. Repor. Bucklor. Smärre skador på skrivställ.