TESKÅLAR MED FAT, 3 st (2+1), porslin, Kina, 1700-tal.

Underglasyr blå dekor med landskap och förgyllning. Fatens diameter 12,5 cm.

En skål och ett fat med nagg.

Utropspris
2 000 SEK