VAS, glas samt silverhalt 800. Märkt R. Lalique. Rene Lalique, före 1946.

Silvermontering. Gjutet matterat klarglas med figurer i relief. Höjd 25.

Nagg. Ett större nagg vid basen. . Slitage. Märken och repor. Ytsmuts. Tillverkningsdefekter.

Utropspris
1 500 SEK