VÄGGUR, s k lodregulator, sekelskiftet 1900.

Valnöt. Skuren dekor. Krönt av örn. Pendel och 2 lod finns. Höjd ca 135 cm. Nyckel finns.

Ej funktionstestad. Repor och märken. Några fanerskador.

Utropspris
2 000 SEK