Smycken
431359

PARTI BIJOUTERIER, 5 delar, bl a Margareta Lev, Escada, Salvador Dali samt Pierre Cardin. 1900-talets sista kvartal.

Örhängen med clips märkta made in France, diameter ca 2,5 cm. Hänge från Margareta Lev, Escada med svart snöre. Hänget höjd 8 cm. Hänge från Pierre Cardin i form av parymflaska märkt CHOC DE CARDIN, höjd 4 cm samt två collier från Salvador Dali med ett respektive tre hängen, diameter ca 1 cm respektive höjd 3 - 5 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK