TESERVIS, 13 delar, porslin, sannolikt Ryssland, 1800-talets andra hälft.

Delvis förgylld dekor med bladverk. Tekanna, sockerskål, mjölkkanna samt 10 koppar med fat.

En kopp med spricka. En kopp med defekt hänkel. Tekanna med nagg.

Utropspris
2 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

820. Ferdinand Friedrich Weiss, Marin med segelfartyg utanför kust, ett par.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
15 000

ditt bud
Aktuellt bud:
15 000 SEK