KLÄDSKÅP, plåt, Härryda fabriksaktiebolag, 1900-talets mitt.

Grålackerad. Tre dörrar med stålnät, även botten med stålnät. Invändiga krokar. Bredd 114, djup 31, höjd 170 cm .

Sakdor, bucklor, hål i nät. Anlöpningar. Färgbortfall.

Utropspris
3 000 SEK