LOCKURNOR, 1 par, porslin, Sévresliknande märke, 1900-talets andra hälft.

Balusterformade. Dekor av putti mot puderblå botten. Förgylld dekor av bladverk. Genombrutna lock med dekor av blomhuvuden. Höjd 42 cm.

Några repor.

Utropspris
2 000 SEK