ARMBANDSUR, herr, Oebra, Chronographe Suisse, gulddoublé på stål.

Kronograf, tachymeter, ljus urtavla med guldfärgade arabiska siffror, märkt "17 rubis antimagnetic", små urtavlor för sekunder samt timmar, diam ca 36 mm. Boett nr 321. Brunt band i konstläder.

Repor. Doublé med slitage. Troligen senare band. Ej funktionstestad. Anlupet.

Utropspris
2 500 SEK