SERVIS, 83 delar, flintgods, Flow Blue, "Normandy", Johnson Bros, England ca 1900.

12 flata tallrikar
12 djupa tallrikar
6 förrättstallrikar
2 terriner med lock
såssnipa
6 serveringsfat/-skålar
11 tekoppar med 12 fat
18 assietter
sockerskål, gräddsnäcka
tekanna

Tekannans lock med spricka. Bruksslitage. Ställvis krackelyr.

Utropspris
400 EUR