SKÅP, Sverige, Nils Jonsson, Troeds, 1950/60-tal.

Teakfanér, svärtad benställning, ett par skåpsdörrar samt lucka med bakomliggande hyllinredning. Fyra lådor. Bredd 147, djup 42, höjd 116 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, repor fläckar.

Utropspris
3 000 SEK