PIEDESTAL, koppar, romansk stil, Frankrike, 1800-talets slut.

Ytterfoder med lejsonmaskaroner och hänklar, fäst på skaft, godronnerad dekor, rund fot på tassfötter. Höjd 103 cm.

Slitage. Anlöpning. Fylld fot. Bucklor.

Utropspris
4 000 SEK