PARTI BÖCKER OCH HÄFTEN OM TOPOGRAFI, 20 st, Sverige och kontinentaleuropa, omkring 1900 till 1920-talet.

Rikt illustrerade. Bla "Wisby", "Sköfde med omgifningar", "Strängnäs", "Minnesalbum från Malmö utställningen 1896", "Album von Berlin", "Vues de Paris", "La Côte d`Azur", "Napoli la bella", "London a souvenir". Olika typer av bokband.

Några band med skador, ej genomgångna.

Utropspris
2 000 SEK