Smycken
432740

ÖRHÄNGEN, ett par, silver med antiksliapde diamanter, troligen sent 1800-tal. Total vikt ca 44 gram.

Antikslipade diamanter i olika storlekar infattade i silver. Två delade, nederdel avtagbar. Längd ca 8 cm.

Slitage. Möjligen senare krokar. Fästen med smärre obetydliga bucklor.

Utropspris
4 000 SEK