Allmoge
432744

SKÅP, allmoge, 1800-talets mitt.

Originalmålat. Tudelat. Uppsvängt krön. 2 dörrar med bakomliggande hyllplan samt 2 lådor under. Underdel med 2 dörrar. Bredd 111. Djup 47. Höjd 190 cm.

Något maskstunget. Lagningar. Sprickor. Färgbortfall. Repor. Delar av listverk saknas. Underdel med listskador på dörr.

Utropspris
4 000 SEK