BORDSUPPSATS, marmor och brons, empiretyp, 1800-tal, bär otydl. signatur.

Konturerad stenplatta med antikiserande dekor på fyra fötter. Upptill med krigare flankerad med två lockurnor. Längd 36, bredd 15.

Smärre slitage och skador. Renoverad och kompletterad, rispor.

Utropspris
1 800 SEK