SALTSTRÖARE, 6 st, silver, varav 3 st i sterling silver från Norge, 1900-tal. Vikt ca 105 gram.

3 stycken från Norge, 3 stycken med svenska importstämplar. Samtliga med lock. Höjd ca 6 cm.

Slitage, repor och smärre nagg. Något mindre genomgående hål. Anlupet.

Utropspris
2 000 SEK