SKÅP, Frankrike. Delvis 1800-talets senare del.

Betsad ek. Uppsvängt krön med kantlist och genombruten dekor. Parställda dörrar med bakomliggande hyllplan. Ben med volutavslut. Höjd ca 230, djup 44, bredd 130.

Slitage. Märken och repor. Kraftigt renoverad och kompletterad. Skador. Lagningar.

Utropspris
10 000 SEK