Teakfanér. Fyra lådor. Två par skåpsdörrar med bakomliggande hyll-respektive lådinredning. Skjutdörrar. Bredd 175, djup 43, höjd 112 cm.
Bruksslitage, fläckar, repor. Mindre sprickor.