BESTICKSERVIS, silver, "Diana", formgiven av Gustaf Jansson på 1930-talet, CG Hallberg, Stockholm, 1946. Vikt ca 3164g.

12 matskedar, 12 matgafflar, 12 matknivar, 12 bordsskedar, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 smörgåsgafflar, 12 smörgåsknivar, 2 smörknivar, fruktkniv, 11 teskedar, 2 såsskedar, potatissked.

Monogramgravyr. Bruksslitage. Repor. Knivar med stålblad ej inkluderade i vikt.

Utropspris
15 000 SEK