Kaare Klint

(Danmark, 1888-1954)
Kaare Klint
(Danmark, 1888-1954)

KARMSTOL, "Safari Chair", Kaare Klint.

Ekstomme med läderkarmar, klädd i canvas.

Slitage, repor, saknar, dyna.

Utropspris
2 000 SEK