SLAGBORD, 1700-talets mitt.

SLAGBORD, 1700-talets mitt.

Bemålat. Rak form. Två slag. Låda i sarg. Längd 57 (samt slag 2 x 70), bredd 104,5, höjd 73,5cm.

Bruksslitage. Maskstungen. Sprickor. Fläckar. Märken.

Utropspris
8 000 SEK