SKÅL. Glas. Ariel. Ingeborg Lundin. Orrefors. Signerad.
Signerad "ORREFORS Ariel D.U. 146 H Ingeborg Lundin". Gråtonad glasmassa med ofärgad geometrisk dekor. Höjd 10, diameter 18,5 cm.
Undersides repor. Mindre slitage.