Walter Bosse

(Österrike, 1904-1979)
Walter Bosse
(Österrike, 1904-1979)

FIGURIN, brons, "Affe", Walter Bosse, Österrike, 1950-tal.

I form av apa med böjda armar. Med en ströare. Höjd 10 cm.

Slitage, repor, möjligen senare ströare.

Utropspris
1 200 SEK