Madeleine Pyk – en samling F769

BYRÅ, rokoko 1700-tal.

BYRÅ, rokoko 1700-tal.

Bukig form, konturerad skiva, rutformad intarsiadekor, tre utdragbara lådor, förgyllda bronsbeslag. Bredd 105 cm, djup 52 cm, höjd 79 cm. Nyckel finns.

Slitage, sprickor, skador, kompletteringar, beslag medföljer. Nyckel finns.

Utropspris
2 000 EUR