GOLVLAMPA, industri, British Bullfinch, 1900-tal.

Rund form, blå, med zinkgaller. Orangelackerat stativ på tre ben. Ställbar höjd. Lägsta höjd ca 147 cm.

Slitage, repor och mindre stötmärken, färgbortfall. Möjligen senare bemålning. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK