ARKIVSKÅP, Åtvidabergs Snickerifabrik. 1900-talets andra hälft.

Delvis ek. Högersida med jalusin med bakomliggande hyllplan. Vänstersida med 15 lådor. Längd 103, djup 40, höjd 136. Nyckel finns.

Bruksslitage. Märken och repor. Fanérskador.

Utropspris
3 000 SEK