Cecil van Haanen

(Österrike, 1844-1914)
Cecil van Haanen
(Österrike, 1844-1914)

CECIL VAN HAANEN, olja på pannå, signerad och daterad 1880.

Dam på besök hos skomakaren. 46x32 cm.

Ytslitage, pannå med skador, krackelyrer. Färgbortfall, Retuscher.

Utropspris
12 000 SEK