SKÅP, industri, 1900-tal.

SKÅP, industri, 1900-tal.

I bemålad plåt. Både över och underdel med dörrpar samt bakomliggande hyllor. Parallellt placerade lådor vid skåpets mitt. Längd ca 93, djup ca 35, höjd ca 175 cm.

Hårt slitage, repor och bucklor samt stötmärken. Omfattande rostangrepp och pigmentbortfall. Senare beslag.

Utropspris
2 500 SEK